Агротехнічні заходи догляду за газоном

Догляд за газоном. Для багатьох людей наявність газону на присадибній ділянці - обов'язкова умова повноцінного саду. Газон радує погляд ранньою весною і пізньою осінню, об'єднуючи всі елементи саду в єдиний декоративний комплекс. Проте догляд за газоном вимагає певної кваліфікації і знань. Головний принцип догляду за газонним покриттям вашого саду - регулярне виконання необхідних процедур протягом усього року. Перші роботи починаються ранньою весною, коли настануть теплі дні. Як тільки газон почне проявляти ознаки життя, треба постійно приділяти йому увагу.
Прибирання газону
Після виходу травостою з-під снігу насамперед необхідно обережно видалити сміття, залишки торішнього листя, відмерлі частини сухої трави. До того ж ступінь вичісування газону залежить від його віку і видового складу. 
Підживлення газону
Наступна важлива процедура після санітарного прибирання - ранньовесняна підживлення газону. Ранньою весною найдефіцитнішим хімічним елементом в ґрунті є азот. Тому при першій підгодівлі вносять азотовмісні мінеральні добрива, такі як аміачна селітра або сечовина (з розрахунку 20-30 г/м2).
Ремонтні роботи на  газоні
У разі якщо газон погано перезимував, проводять ремонтні роботи і підсівання газонних трав. Для цього слід придбати суміш газонних трав, ідентичну до тієї, яка використовувалася для створення газону. Після того як вичісування травостою закінчено, потрібно висіяти насіння і зверху присипати їх річковим піском або землею зі значним вмістом піску. 
Стрижка і полив газону
У весняно-осінній період скошування проводять приблизно один раз в тиждень, висота травостою має бути в межах 4-5 см. Полив повен бути нечастими, але рясними. Дуже важливо стежити за рівнем вологості грунту. Не можна допускати перезволоження, оскільки це призводить до заростання газону вологолюбними видами рослин, зокрема мохами. Газон стрижуть не тільки для того, щоб підрізати відросла траву. Важливо дотримувати правильний баланс між кореневою системою і листовою масою. Трава повинна бути достатньо високою, щоб коріння отримували необхідну кількість поживних речовин від листя, і в той же час досить короткою, щоб газон виглядав акуратно. Висота трави повинна залишатися приблизно однаковою протягом всього сезону.
Багато бур'яни не витримують регулярної стрижки і швидко випадають. Регулярна стрижка стимулює утворення пагонів і збільшує щільність дернини. Газон потрібно стригти часто, але не зрізати відразу занадто багато.

Боротьба з бур'янами газону
Якщо ви зупинилися на гербіциди вибіркової дії, спрямованих на дводольні, вносити їх слід обережно, чітко дотримуючись інструкції з використання. Найбільш поширеним і достатньо ефективним гербіцидом на поточний момент є діален-супер. Через кілька тижнів проводять прочісування трав'яного покриву, щоб видалити загиблі залишки бур'янистих рослин. При невеликій кількості бур'янів (особливо плотнокустовых) найкращим варіантом буде їх механічне видалення. 

Аерація газону
У догляді за газоном важливим моментом є провітрювання дернового покриву. Це необхідно для збільшення проникності дернини і грунту, що покращує доступ повітря і води до коренів. У провітрюванні особливо потребують ті місця, де ґрунт помітно ущільнений. Щоб полегшити проникнення вологи та повітря до коріння, корисно протягом усього вегетаційного періоду проводити легке наколювання дернини. Проколювання рекомендується також у тому разі, коли в суху погоду вода при поливі газону надто повільно йде в землю.

Розділи Догляд за садом

Замовте виїз на ділянку прямо зараз,
та отримуйте знижку 25%

Ми вам перетелефонуємо
на протязі 24 годин